+48 661 444 956
 sklep@farmtom.pl
 
 
0
 

Czym jest wartość IP i jakie ma znaczenie przy wyborze światła LED?

Przy zakupie nowego oświetlenia LED, jak również biorąc pod uwagę funkcjonalność, mobilność, kolor światła i oświetlany obszar, wybór odpowiedniej wartości IP jest zawsze ważny. Wartość IP (ang. Ingress Protection) określa stopień ochrony. Stanowi ona uniwersalny standard stopnia ochrony dotyczący przedostawania się ciał stałych oraz płynów do sprzętu elektrycznego.

Jeżeli lampa robocza jest odporna na działanie ciał stałych, oznacza to, że jest ona zabezpieczona np. przed kurzem lub błotem z opon pojazdu. Jeżeli lampa robocza jest odporna na działanie płynów, oznacza to, że jest ona chroniona przed wodą, deszczem i rozpryskami z powierzchni drogi. Przetestowaliśmy wartość IP naszego oświetlenia Kramp. Chcesz poznać wyniki testu i zobaczyć dlaczego wartość IP lamp LED jest ważna? Przeczytaj poniższy artykuł.

Jak rozpoznać wartość IP?

Wartość IP lampy jest zawsze oznaczana dwiema cyframi bezpośrednio po "IP" (tzn. IPXX) i zazwyczaj znajduje się na przedniej stronie opakowania produktu. Im większa liczba, tym większa odporność urządzenia elektrycznego na ciała stałe i płyny.

  • Pierwsza liczba wskazuje, w jakim stopniu lampa jest zabezpieczona przed przedostawaniem się ciał stałych. Waha się ona od 0 do 6, gdzie 0 oznacza najniższy, a 6 najwyższy stopień ochrony.
  • Druga liczba wskazuje, w jakim stopniu lampa może wytrzymać przedostawanie się płynów. Ważne jest, aby o tym wiedzieć, na przykład podczas czyszczenia pojazdu myjką wysokociśnieniową. W przypadku nieprzepuszczalności wartość ta wynosi od 0 do 9K.

Najwyższą możliwą wartością jest IP69K. 9K wskazuje, że lampa nadaje się do czyszczenia myjką wysokociśnieniową w różnych temperaturach. Oznacza to, że lampa o stopniu ochrony IP69K oferuje najwyższą możliwą ochronę przed ciałami stałymi i płynami.

Poniższa ilustracja wyjaśnia definicje różnych wartości IP.

Wartość IP

Jeżeli lampa ma niską wartość IP, nie musi to wcale oznaczać, że nie jest to dobrej jakości produkt. Czy planujesz jednak zamontować lampę roboczą LED na kabinie lub w innym miejscu w pojeździe i czy powinna ona wytrzymać czyszczenie myjką wysokociśnieniową? Nawet jeśli nie spodziewasz się, że wytrzyma tak ekstremalne warunki, to oczywiście chcesz, aby oświetlenie Twojego pojazdu było odporne na rozpryskiwanie się wody na drodze, sól drogową, kurz i podobne sytuacje. Warto przyjrzeć się drugiej cyfrze wartości IP. Byłoby szkoda dowiedzieć się dopiero po zakupie i użyciu, że Twoje lampy jednak nie są wodoodporne.

 

Test: wartość IP oświetlenia Kramp

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych wartościach IP w praktyce? Zobacz film, w którym testujemy lampę LED Kramp w pojemniku z wodą!

Sprawdź ofertę oświetlenia Kramp w naszym sklepie internetowym.


Sklep rolniczo techniczny - części do ciągników, maszyn rolniczych, produkty dla rolników

 

  BLOG

Elektryczne-ogrodzenia-pastwisk--Nowoczesna-i-skuteczna-ochrona-dla-Twoich-zwierzat-
W dzisiejszych czasach, kiedy rolnictwo i hodowla zwierząt są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, elektryczne ogrodzenia pastwiskowe stają się popularnym rozwiązaniem dla rolników i właścicieli gospodarstw. Te zaawansowane systemy zapewniają nie tylko skuteczną ochronę dla zwierząt, ale także ułatwiają zarządzanie pastwiskami. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, dlaczego elektryczne ogrodzenia pastwisk są tak skutecznym narzędziem w zarządzaniu zwierzętami hodowlanymi, oraz dowiemy się na co warto zwrócić uwagę decydując się na ich zastosowanie.
Prowadnice-i-Lancuchy-Pilarek-Spalinowych--Kluczowe-Elementy-dla-Efektywnosci-i-Bezpieczenstwa
Prowadnice i łańcuchy są kluczowymi elementami każdej pilarki spalinowej, które mają istotny wpływ na jej wydajność, precyzję cięcia oraz bezpieczeństwo użytkowania. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak prowadnice i łańcuchy wpływają na działanie pilarek spalinowych, jak wybrać odpowiedni ,oraz jak dbać o ich właściwe użytkowanie i konserwację.
Oswietlenie-Bezprzewodowe-Pojazdu--Nowoczesne-Rozwiazania-dla-Komfortu-i-Bezpieczenstwa
W dzisiejszych czasach technologia nieustannie ewoluuje, przynosząc innowacje nawet w najmniej oczekiwanych obszarach, takich jak oświetlenie pojazdów. Oświetlenie bezprzewodowe to jedna z tych rewolucyjnych zmian, która zmienia sposób, w jaki myślimy o oświetleniu pojazdów. W tym artykule przyjrzymy się temu, czym jest oświetlenie bezprzewodowe pojazdu, jego zaletom oraz wpływowi na komfort i bezpieczeństwo podróży.
Nowoczesne-technologie-w-hodowli-bydla--Jak-zwiekszyc-wydajnosc
Nowoczesne technologie odgrywają kluczową rolę w poprawie wydajności w hodowli bydła. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest stosowanie systemów monitoringu zdrowia zwierząt, które umożliwiają wczesne wykrywanie chorób. Ponadto, zastosowanie czujników i systemów informatycznych pozwala na monitorowanie parametrów środowiskowych w oborach, co wpływa pozytywnie na dobrostan zwierząt i ich efektywność produkcyjną.
Niezamarzajace-Poidla-dla-Bydla--Doskonalosc-w-Zimowych-Warunkach-Hodowlanych-
Wraz z postępem technologii rolniczej, coraz bardziej uświadamiamy sobie, jak kluczowe jest odpowiednie dostarczanie wody dla bydła, zwłaszcza w trudnych warunkach zimowych.
Sezonowe-prace-w-ogrodzie--Jak-skutecznie-Przygotowac-sie-na-wiosne
Zarządzanie ogrodem przez poszczególne sezony roku wymaga planowania i systematyczności. Oto kilka porad dotyczących prac ogrodniczych, które pomogą utrzymać twój ogródek w doskonałej kondycji przez cały rok.
 
 

14 DNI
NA ZWROT

OSZCZĘDZASZ CZAS I PIENIĄDZE
 

DARMOWA
DOSTAWA

POWYŻEJ 300 PLN
 

SZYBKA
WYSYŁKA

BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI
 

BEZPIECZNE
PŁATNOŚCI

PRZELEWY24.PL
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.